Diyetisyen Duygu Öztürk Zayıflama Bilgileri

Published on by Diyet

Diyetisyen Duygu Öztürk Zayıflama Bilgileri

Aslında hemen hemen her ilde hatta ilçede bile zayıflamak isteyenlerin bir diyetisyene ulaşabilmesi artık çok kolay. Bizler ilk mezun olduğumuz yıllarda bu kadar çok bilinen bir meslek grubu değildik. E nede olsa 10 yıl oldu mesleğe başlayalı. İnsanların beslenmeye ilgisi bu kadar yüksek değildi. Ya da şişmanlık sağlık açısından o kadar da önemsenen bir durum değildi. Şimdi ise gelinen durum baya iç açıcı. Artık birçok insan bireysel beslenmesine, sporuna ve genel sağlık durumuna çok daha fazla özen gösteriyor.

Zayıflamak isteyen insanlar, bunun bir sağlık gerekçesi olduğunun oldukça farkında. Ben Ankara da diyetisyenlik yapan biri olarak durumun bu kadar ilerlediğinin farkındayım. Ancak Türkiye geneline baktığımızda da insanlar artık bu konuda çok bilinçli. Zayıflamak isteyen insanlar kişisel bütçesine göre ister özel bir merkeze isterse hastanelerin beslenme ve diyetetik bölümlerine başvurarak rahatlıkla bir uzmandan hizmet alabiliyorlar. Bunun artık ilçelerde de mümkün olabilmesi ayrıca sevindirici. Bizler ister Ankara da diyetisyen olalım ister bir ilçede temelde yaptığımız iş ortak ve halk sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Günümüzde beslenme bilimine bakış açısının gelişmesinde elbette yazılı ve görsel medyanın katkısı çok büyük. Artık televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde, radyo programlarında hemen hemen her gün beslenme ile ilgili programlara yer verilmektedir. Bu durum insanların aydınlanmasına ve bakış açılarının değişmesine katkıda bulunmaktadır. Yazının başında da dediğim gibi Ankara da diyetisyen olarak göreve başladığım ilk senelerde bu kadar geniş bir bakış açısı yoktu. Hatta ilk zamanlar Ankara diyetisyen açısından bile bu kadar zengin değildi . Şimdi her yerde her noktada biz diyetisyenler varız. Zayıflamak isteyen herkes neredeyse kendi oturduğu mahallesinde bile bir diyetisyen bulabiliyor.

Hal böyle olunca da zayıflamak isteyenlere bahaneler kalmıyor. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın temel yollarının sağlıklı beslenme ve spordan geçtiğini artık tüm dünya biliyor. Hayat da bu ikisinin üstüne başkada bir iksir yok ki yaşamı daha sağlıklı kılsın. Veee bu iki konunun da kendine ait uzmanları var. Lütfen kulaktan dolma bilgilerle ne diyet yapın nede spor. Konunun uzmanlarından edindiğiniz doğru bilgilerle yaptığınız diyetler ve spordan alacağınız fayda çok daha yüksek olacaktır. İster Ankara da diyetisyen bulun ister Muş da, ister özel çalışsın ister hastanede hiç fark etmez. Önemli olan bu mesleği okumuş birine gidip doğru bilgiyi kaynağından almanızdır. Çünkü sağlıklı bilgi sağlıklı zayıflamak için en önemli kuraldır.

Dünyada giderek yaygınlaşan ve dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite, önlenebilir bir sağlık problemidir. Obezite, yani aşırı şişmanlık, yaşam kalitesini ve süresini anlamlı derecede etkilemektedir. Dünyada özellikle gelişmiş ülkelerin en önemli sağlık sorunu olan obezite artık ülkemizde de önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır.

Son teknoloji Tripolar Radyo Frekans; bölgesel incelmede ki en yeni sistemdir. Tamamen vasif (vucut yüzeyinde),ağrısız sızısız bir uygulamadır. Bölgesel incelmelerde, cilt sıkılaştırmada ve selülit tedavisinde etkin ve güvenli sonuçlar sağladığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Uzun süre kalıcı sonuçlar kişiye uygun kişisel uygulama seansları programlanarak kolayca elde edilir.

Comment on this post

sohbet 02/12/2017 17:18

guzel paylasım

chat 02/12/2017 17:18

guzel paylasım

chiadox 11/28/2016 21:17

Merhabalar yukarıda bahsettiklerinize ek olarak şunu belirtmek isterim . Zayıflamak için düşük kalorili
beslenmek uygundur doğrudur bunu da en iyi toksinlerden kurtularak yapabileceğiniz bir ürün önermek istiyorum.
Chiadox ürününü hiç duydunuz mu? Chiadox Ayhan Ercan 'ın keşfettiği bir detox ürünüdür. Tv'lerden de adını duyduğumzu Ayhan Ercan'ın ürünüdür.
Ayhan bey bitkiler üzerine aileden gelen bir özveri ile diyet & zayıflama üzerine ürünler geliştirmiştir.
Bunların başında chaidox detox ve ay 9 leaf tea ürünleri gelmektedir. İlgili ürünleri kendi websitesinden alabileceğiniz
gibi naturpystore yazarak google'den ilgili store sayfasından satın alabilirsiniz. Açıkcası chaidox nedir? chiadox
içerisinde 43 çeşit farklı bitki vardır ve sizi tok tutar. 1 hafta içerisinde ortalama birkaç kilo verebilirsiniz.
1 chaidox içeceği ile günde 1 öğünde 300 kalori 1günde 900 kalori alırsınız normal bir vücut günde 2000 kalori yaktığına
göre günde 1100 kalori ortalama daha az alacaksınız ve buda kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Detayları internet üzerinden instagram veya facebook üzerinden Ayhan Bey'in sayfalarından da bulabilirsiniz.
Şahsen kendim de denedim faydasını gördüm sizlerle paylaşmak istedim umarım bir faydam dokunur.

gojy bery 02/01/2016 09:32

Selam arkadaşlar zayıflmaak için binbir türlü eziyet çekmenize gerek yoktur. Şahsen kendiminde deneyip kullandığım mükemmel bir meyveden bahsedeceğim.

http://internetsorunlari.com/goji-berry-kurt-uzumu-nedir.html
adresine tıklıyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz

Gojy bery diğer adı kurt üzümü olarak geçen bu meyve harika bir tadı var çok şekerli tatlı insanın günlük vitamin potasyum lif b12 gibi vitaminlerini karşılayan mükemmel bir meyve sabah akşam aç karna 1 yemek kaşığı kuru üzüm gibi tüketiyorsunuz atıştırmalık ve faydasını 1- 2 ay içerisinde görüyorsunuz vücudunuzdaki kötü yağları kolestrolü içine hapsedip dışarı atıyor ve zamanla zayıflamanıza yardımcı oluyor bir arkadasim 2-3 aydır kullandığını ve 4-5 kg verdiğini söylemesi üzerine bende bu meyveyi kullanmaya başladım şu anda 1 ay oldu ve 1 kg civarında bi zayıflamam var tabi bünyeden bünyeye değişir :) ben çok yiyen bi insanım bana göre bence güzel :) en güzel zayıflama yöntemi yavaş yavaş zayıflamaktır hızlı kilo alıp vermek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir arkadaşlar .