Ender Saraç’Tan Zayıflatan Salep Tarifi

Published on by Diyet

Bitmek bilmeyen soğuk havalarda hem içinizi ısıtacak hem kilo vermenize yardımcı olacak nefis salep tarifi var! Dr. Ender Saraç’ın ‘Çocuğunu doğru besle’ isimli kitabından görüp yaptığımız bu salebi dilerseniz gündüz ara öğünlerinde, dilerseniz gece uyumadan önce gelen açlık krizlerine çözüm olarak içebilirsiniz.

 

Sizlere, hazırlaması oldukça kolay zayıflatan salep tarifini sunmadan önce önemli bir noktanın altını çizmek istiyoruz: tarifte bahsedilen salep; marketlerde hazır satılan ve içerisinde nişasta, şeker gibi kilo almaya sebep olan maddeler bulunduran salep değildir.   içerisinde katkı maddesi yoktur. Bu yüzden, amacınız gerçekten zayıflamak ve aç kalmadan kilo vermekse aktara gidip toz salep alacaksınız. 3 liralık salep, size aylarca yetecektir.

 

Salebin mucize faydalarını biliyor musunuz?

Öksürük ve bronşit gibi kış hastalıklarından koruyor. Kabızlığı önlüyor. Cinsel gücü artırıyor. Hazmı kolaylaştırıyor. Zihni güçlendiriyor. Adet döneminde meydana gelen ağrıları hafifletiyor ve adeti düzenliyor Bağırsaktaki kurtların düşürülmesine yardımcı oluyor. Vücut sıcaklığını artırıyor. Soğuktan koruyarak vücudun direncini artırıyor.

Malzemeler,

Yarım çay kaşığı salep

1 çay kaşığı toz tarçın

1 çay kaşığı toz zencefil

1 çay kaşığı bal veya hurma şurubu (Şart değil)

1 su bardağı süt

Hazırlanışı,

Süt ve salebi cezveye alıp kısık ateşte sürekli karıştırarak Türk kahvesi gibi pişirin. Süt kaynadıkça kıvamı koyulaşamaya başlayacaktır; zencefil ve tarçını ekleyip iyice karıştırın. Bir taşım kaynattıktan sonra ocaktan indirip fincana alın. Eğer tatlı olmasını istiyorsanız, 1 çay kaşığı bal veya hurma şurubu ekleyip için. Ama bizim gibi çayı, kahveyi şekersiz seviyorsanız hiç eklemeyebilirsiniz.

Comment on this post